Modelowanie ust


Medycyna estetyczna wprowadza coraz więcej zabiegów, które mają za zadanie upiększyć nasz wygląd. Jednym z nich jest modelowanie ust, które odbywa się przede wszystkim przez wstrzyknięcie preparatów wykonanych na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem znajdującym się w tkankach człowieka, dzięki temu zabieg jest w pełni bezpieczny i nie niesie ryzyka uczulenia. W tym tekście wskażemy, na czym polega zabieg modelowania ust oraz jakie efekty można uzyskać po nim.

Przebieg zabiegu modelowania

Jak wiadomo, zabieg modelowania i powiększania ust jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w świecie medycyny estetycznej. Ma za zadanie przede wszystkim przywrócić lub nadać objętość ustom oraz głęboko je nawilżyć. Kobiety oraz coraz częściej mężczyźni decydują się na niego przede wszystkim ze względów estetycznych, ponieważ uwydatnione usta poprawiają atrakcyjność twarzy. Bardzo ważne przed przystąpieniem do tego zabiegu jest skonsultowanie się z lekarzem medycyny estetycznej, gdzie określimy nasze oczekiwania oraz dobierzemy wraz z lekarzem odpowiednią gęstość i rodzaj preparatu, dzięki któremu będziemy mogli uzyskać jak najlepszy efekt. Zabieg modelowania ust polega przede wszystkim na wypełnieniu nierówności, które mogą pojawić się między górną, a dolną wargą lub takie, które pojawiają się w sytuacji asymetrii twarzy lub różnych wad zgryzu.

Zabieg modelowania ust

Zabieg przeprowadzany jest przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Tak jak było to wskazane powyżej, początkowo potrzebna jest odpowiednia konsultacja w której należy omówić efekty tego zabiegu. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny dzięki wprowadzaniu znieczulenia miejscowego (zazwyczaj jest to żel chłodzący). Następnie lekarz medycyny estetycznej przystępuje do wprowadzania igłą preparatu modelującego usta. Jest to zabieg, który trwa bardzo krótko, ponieważ wykonanie go zazwyczaj oscyluje w granicach 30 minut.

Efektami dobrze wykonanego zabiegu jest poprawa kształtu ust, nawilżenie ich, redukcja skutków starzenia się ust, poprawa kolorytu ust, zniwelowanie różnić między dolną a górną wargą, redukcja opadających kącików i wiele innych.

Profesjonalne modelowanie ust: https://izabelacytrowska.pl/