Browsed by
Miesiąc: Grudzień 2015

Awarie samochodu

Awarie samochodu

Samochód to pojazd, bez którego większość ludzi nie wyobraża sobie życia. Jest to ogromne ułatwienie codziennych czynności, bo łatwiej jest dowieźć do domu duże zakupy samochodem, niż autobusem, a jadąc na wakacje zwiedzić można zakątki, gdzie nie docierają na przykład autobusy.

Samochody a ochrona środowiska

Samochody a ochrona środowiska

Ochrona środowiska jest dziś nie tylko modnym tematem, ale również bardzo istotnym. Często usłyszeć można o ociepleniu klimatu i topniejących lodowcach. Wiąże się to z wymieraniem kolejnych gatunków roślin i zwierząt, a także zmniejszaniem się dzikich rejonów świata. Aby wspomóc naturę coraz częściej produkowane są urządzenia mające na celu na przykład redukcję emisji CO2 jak na przykład katalizatory samochodowe. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że pewne decyzje podejmowane podczas napraw i przeglądów samochodowych wiążą się z oddziaływaniem na środowisko naturalne….

Read More Read More

Naprawy samochodowe

Naprawy samochodowe

Dbanie o środowisko odczuwalne jest w każdej dziedzinie, również w motoryzacji. W każdym samochodzie założony powinien być katalizator. Jest to urządzenie, które sprawia, że spaliny samochodowe są dużo czystsze i bardziej znośne dla środowiska.

Regeneracja

Regeneracja

Naprawa przekładni kierowniczych odbywać się powinna w stacji napraw samochodów. Stacja zawsze wyposażona jest w urządzenia niezbędne do wykrycia nawet najmniejszych wad. Usterki maglownic są często podstępne, ponieważ pierwsze objawy są niemal niewyczuwalne, a potem kierowca zaczyna się przyzwyczajać i nie zwraca uwagi, że troszkę gorzej panuje nad samochodem. Zwracać uwagę powinno się nie tylko na panowanie nad autem, ale również na wszelkiego rodzaju stuki, wycieki z maglownicy czy brak reakcji na ruchy kierownicy. Jeśli usterka jest nieduża i szybko…

Read More Read More